Św. Jacek - wzór ewangelizacji. Olimpiada rozstrzygnięta

Dnia 27 lutego 2019 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej na Tarchominie odbył się etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Tegoroczny temat olimpiady to: „Święty Jacek- wzór ewangelizacji”.

Przybyło 37 uczniów z 25 szkół, którzy zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego. Uczestnicy musieli się zmagać zarówno z pytaniami testowymi jak i otwartymi. Po wysiłku intelektualnym przyszedł czas na zwiedzanie seminarium oraz obejrzenie filmu ewangelizacyjnego. Następnie wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali nagrody, które wręczał bp Romuald Kamiński. Szczególnie nagrodzonych zostało 5 uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów. Troje z nich pojedzie na etap ogólnopolski do Opola, a są to:

 

1. Paweł Golec z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie

2. Joanna Dorota Kaczmarska z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Otwocku

3. Alicja Katarzyna Babińska z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie

4. Weronika Marcinkiewicz z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie

5. Jan Kudlak z Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim

Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej był fundatorem pierwszej i piątej nagrody. Nagrodę za zajęcie drugiego ufundowało Radio Warszawa, za miejsce trzecie i czwarte kanclerz Kurii ksiądz Dariusz Szczepaniuk.

Diecezjalny etap Olimpiady przygotował Wydział Katechetyczny Kurii DW-P: ksiądz Piotr Pierzchała – dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej DW-P; ks. Mariusz Czyżewski – wicedyrektor Wydziału Nauki Katolickiej DW-P oraz siostra Cecylia Stusowicz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w Opolu – miejscu zmagań w etapie ogólnopolskim OTK J. Finał ogólnopolski zaplanowany jest na weekend 28-30 marca.

Barbara Galbarczyk - nauczyciel religii

 

 

Data publikacji: 
01.03.2019