Maturzyści u Matki Bożej Jasnogórskiej - relacja

W środę 21 października br. Maturzyści ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu diecezji warszawsko-praskiej uczestniczyły w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.

Mimo niesprzyjającej pogody, rano, z wielu miejsc w diecezji, młodzież wraz z wychowawcami i katechetami wyruszyła w podróż do Częstochowy. Jeszcze w autokarach modlili się wspólnie w intencji uczestników pielgrzymki i pozostałych maturzystów. Po dotarciu na miejsce wszystkich przywitał ks. Piotr Pierzchała. Kilka słów do młodzieży skierowała Mazowiecka Kurator Oświaty, pani Dorota Sokołowska. Potem wszyscy wysłuchali konferencji księdza Marka Kruszewskiego zatytułowanej: Człowiek i Wielka nieskończona miłość . Rozważanie księdza Kruszewskiego dotyczyło powołania i wyborów, jakich młodzi będą dokonywać w przyszłości. Możliwość skorzystania ze spowiedzi dała uczestnikom szansę oczyszczenia się z grzechów oraz pojednania z Bogiem i Kościołem.

Po krótkiej przerwie wszyscy wzięli udział we Mszy Świętej w intencji tegorocznych maturzystów. Bardzo ciekawą homilię wygłosił biskup Marek Solarczyk – biskup pomocniczy warszawsko-praski. Życzył wszystkim maturzystom owocnych przygotowań do egzaminów, zadowalających ich efektów oraz tego, aby każdy w swoim życiu czuł wsparcie Pana Jezusa oraz Matki Bożej.

Ostatnią częścią pielgrzymki był akt zawierzenia maturzystów, opiece Matki Bożej. Uroczystego aktu dokonano w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Młodzież poczuła silną więź z Matką, która będzie pomagać nie tylko w przygotowaniu do matury, ale także przy wyborach dróg w przyszłości. Część uczniów złożyła wtedy także osobiste intencje, prośby i podziękowania do Matki Bożej.

Pielgrzymka dodała otuchy i wiary zarówno maturzystom, jak i nauczycielom, wychowawcom i katechetom. Po wizycie w Cudownym Domu Matki Bożej wszyscy mają więcej sił, motywacji i energii nie tylko do nauki, ale także do rozwijania wszelkich pasji i do życia w zgodzie z naszymi przekonaniami.

Ola Górna

O naszej pielgrzymce przeczytasz również:

Na stronie Jasnej Góry: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-9707

oraz Radia Jasna Góra:  http://www.radiojasnagora.pl/n869

     

Pliki dżwiękowe pochodzą ze strony Biura prasowego Jasnej Góry:

Data publikacji: 
24.10.2015