Ciekawe aplikacje i narzędzia ułatwiające zdalne nauczanie

 

Spotkanie I

„Ciekawe aplikacje i narzędzia ułatwiające zdalne nauczanie.”

 

DRODZY KATECHECI SPOTKANIE TO ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA ODBĘDZIE SIĘ W FORMIE ZDALNEJ. NALEŻY SIĘ NA NIE ZALOGOWAĆ POD PONIŻSZYM LINKIEM:

 
 

17.10.2020

Godz. 10.00 – 11.30.

Prowadzący Pani mgr Dorota Monika Ząberg.

Pani Dorota Monika Ząberg – Nauczycielka w warszawskiej szkole podstawowej. Pracowała w Radiu Warszawa-Praga oraz tygodniku Obserwator. Współredagowała podręcznik do religii w diecezji warszawsko-praskiej. Publikuje pomoce katechetyczne. Jest inicjatorką Akademii Profesjonalnego Katechety oraz redaktorką serwisu katechetycznego: www.katechezanatana.pl. Od kilku lat pisze bloga “Warsztat katechety”. Współpracowała z "Katechetą". Prowadzi szkolenia z multimediów w nauczaniu (stacjonarne i on-line). Prywatnie ma męża i trójkę dzieci. Pasjonuje się: nowoczesnymi technologiami informacyjnymi, tworzeniem pomocy dydaktycznych do lekcji, sztuką, życiem.

Opis szkolenia:

Prezentacja aplikacji i narzędzi polecanych w zdalnym nauczaniu -  GENIAL.LY, WAKELET, WORDWALL. Celem szkolenia jest zapoznanie z multimedialnymi narzędziami, które pozwolą tworzyć lekcje w formie interaktywnych obrazków, prezentacji, porządkować materiały multimedialne itd. Uczestnik zdobędzie umiejętności ułatwiające mu zdalne nauczanie oraz pomagające w tworzeniu gotowych pomocy na tablice interaktywne, czy lekcje z zastosowaniem projektora. 

ADRESAT

Katecheci uczący na różnych etapach edukacyjnych 

KORZYŚCI UCZESTNIKA

Poznasz program GENIAL.LY i zasady jego działania.

Poznasz możliwości GENIAL.LY - interaktywne obrazki, prezentacje i infografiki.

Przyjrzysz się, jak można  tworzyć własne interaktywne pomoce edukacyjne w WORDWALL (koło fortuny, quizy, porządkowanie, otwórz pudełko).

Nauczysz się, jak można porządkować, przechowywać  i dzielić się multimedialnymi materiałami w WAKELET.

Zostaniesz zachęcony  do zdalnego nauczania z zastosowaniem ciekawych aplikacji.  

Zobaczysz na konkretnych przykładach, jak można wykorzystać umiejętności zdobyte na kursie zarówno w katechezie, jaki i w pracy szkolnej.

Data wydarzenia: 
17.10.2020 - Od 10:00 do 11:30