Seminarium metodyczne: Jak rozmawiać z uczniami o najtrudniejszych tekstach Pisma Świętego?

„Seminarium metodyczne: „Jak rozmawiać z uczniami o najtrudniejszych tekstach Pisma Świętego?

12. 03. 2020

Akademik Praski

Warszawa, ul. Floriańska 3A

Rozpoczęcie godz. 15.00

Zapisy do 9.03.2020 (poniedziałek) w WNK – telefonicznie tel. +48-22-5181511 lub  +48 606 301 359 (najlepiej przysłać SMS z danymi) lub mailowo wnkpraga@interia.pl

Prowadzący: mgr Grzegorz Diłanian

mgr Grzegorz Diłanian – absolwent Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW i podyplomowych studiów katechetyczno-pedagogicznych na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie; nauczyciel religii, etyki i filozofii; doradca metodyczny m. st. Warszawy w zakresie religii; prowadzi warsztaty, seminaria metodyczne i kursy doskonalące; współpracuje z uczelniami wyższymi w zakresie realizacji praktyk zawodowych studentów; autor licznych konspektów i pomocy dydaktycznych; od lat młodzieńczych związany z Ruchem Światło-Życie; mąż i ojciec trójki dzieci; pasjonat wędrówek górskich, ciężkich rockowych brzmień i literatury faktu.

Opis szkolenia: Dlaczego biblia nie mówi o dinozaurach? Czy dzieci Adama i Ewy popełniały kazirodztwo? Dlaczego Abram oddał faraonowi swoją żonę, mówiąc, że jest ona jego siostrą? Dlaczego Jozue mordował bez opamiętania także dzieci, kobiety i starców? Co to za Bóg, który zgadza się na śmierć Syna? Jak to możliwe, że Maryja, pozostając dziewicą, poczęła i urodziła dziecko? Dlaczego Ananiasz i Safira padli martwi u stóp św. Piotra, gdy ten wykazał im oszustwo, czy tak wygląda chrześcijańskie miłosierdzie? Dlaczego św. Paweł nakazuje, aby żony były poddane mężom - czyż to nie seksizm w czystej postaci?

Powyższe pytania to nawet nie wierzchołek góry lodowej trudnych kwestii, jakie gotowi są na światło dzienne wyciągnąć nasi młodzi „umiarkowanie-uczeni w Piśmie”. Na seminarium metodycznym zatytułowanym „Jak rozmawiać z uczniami o najtrudniejszych tekstach Pisma Świętego?” zastanowimy się, jak z tymi i im podobnymi pytaniami się mierzyć; jakich metod unikać, a jakimi się posługiwać; gdzie szukać pomocy, jeśli sami nie wiemy, jak na jakieś pytanie odpowiedzieć?

Szkolenie przeznaczone dla nauczycieli uczących w starszych klasach szkoły podstawowej i w szkołach ponadpodstawowych.

Koszty organizacyjne: 40 zł.

Data wydarzenia: 
12.03.2020 - Od 10:00 do 13:00