SPOTKANIA FORMACYJNE TZW. OGNISKA KATECHETYCZNE

SPOTKANIE W REJONACH

Być czujnym Nauczycielem 

„Na szkolnym podwórku. Co powinniśmy wiedzieć o codzienności naszych dzieci w sieci i nie tylko?”

 

 

 

8.10.2022 – MIŃSK MAZOWIECKI

19.11.2022 – WOŁOMIN 

28.01.2023 – WARSZAWA - TARCHOMIN

22.04.2023 – WARSZAWA - GROCHÓW

Godz. 10.00-13.00

Prowadzący: mgr EWA LUBIANIEC

 

mgr Ewa Lubianiec – Psycholog, psychotraumatolog i pedagog z 30 letnim doświadczeniem. Zajmuje się głównie zaburzeniami rozwojowymi, diagnozą i terapią dzieci i młodzieży, poradnictwem i psychoedukacją rodziców oraz młodych dorosłych przygotowujących się do małżeństwa, rodzicielstwa, pomocą psychologiczną w sytuacjach kryzysowych.

Pracowała w placówkach oświatowych (poradnia psychologiczno – pedagogiczna, szkoła podstawowa, w tym szkoła integracyjna, gimnazjum, liceum) oraz klinicznych – Ośrodek Wczesnej Interwencji w Gdańsku, przez wiele lat prowadziła Pracownię Pomocy Psychologicznej „Dobry Czas”.  W 2004 r. założyła Fundację Pomóż Dorosnąć, która do dziś służy pomocą dzieciom i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych. 

Jest autorką poradnika dla rodziców „Bocianowi już dziękujemy – jak rozmawiać z dorastającymi dziećmi o miłości i seksualności” ( Edycja św. Pawła; 2011). Od wielu lat prowadzi szkolenia i warsztaty dla rodziców, nauczycieli oraz warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży. W kilku parafiach prowadzi coroczne spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zatytułowane „Przekazywanie dzieciom wiary – jak rozmawiać z dziećmi o Bogu”. Od roku 2014 jest radną w samorządzie powiatu piaseczyńskiego, a od roku 2018 pełni funkcję członka zarządu powiatu piaseczyńskiego, któremu podlegają sprawy społeczne, zdrowotne, edukacja, pomoc psychologiczno – pedagogiczna, problematyka osób z niepełnosprawnościami. Jest inicjatorką powstania Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego i Akademii Czujnego Rodzica – programu psychoedukacji rodziców realizowanego od 2019 roku przez samorząd powiatowy. 

Spotkanie w Mińsku Mazowieckim poprowadzi mgr Iwona Dudzińska 

psycholog, psychoterapeuta młodzieżowy i rodzinny, nauczyciel mianowany.

Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją ogólną oraz „Wspieranie rozwoju osobowości”.

Ukończyła czteroletnie studium psychoterapii prowadzone przez MABOR Centrum Psychologiczno - Medyczne i Centrum Doradztwa i Szkoleń w Warszawie, atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne,  a także szkolenie „Psychoterapia dzieci i młodzieży” prowadzone przez CBT – szkołę rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB),  które jest członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT).  Praktykę z terapii rodzin odbyła w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii Dzieci i Młodzieży w Zagórzu (filia w Józefowie) pod superwizją  prof. Ireny Namysłowskiej. 

Ukończyła studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego oraz studium opiniowania sądowo–psychologicznego w Fundacji Dzieci Niczyje. Ponadto studia podyplomowe Psychodietetyka na Warszawskim Uniersytecie Medycznym oraz Szkołę dla Rodziców i Wychowawców uprawniającą do prowadzenia warsztatów dla rodziców, zgodnie z założeniami tego programu.

Wiedzę oraz doświadczenie zawodowe rozwija w pracy z dziećmi, młodzieżą szkolną i rodzinami - udzielając pomocy psychologicznej, diagnozując, a także prowadząc psychoterapię w Poradni, szkole i przedszkolu.
Oferuje pomoc psychologiczną i psychoterapię o charakterze systemowym, jednak w pracy swej odwołuje się do różnych kierunków psychoterapeutycznych, szczególnie poznawczo-behawioralnego.

 

Opis szkolenia: Podczas spotkania porozmawiamy o funkcjonowaniu dzieci online zarówno tych młodszych, jak i nastolatków. Przyjrzymy się zarówno jasnym, jak i ciemnym stronom korzystania z internetu, mediów społecznościowych i gier cyfrowych. Zastanowimy się, jak być bardziej uważnym, co powinno wzbudzić nasz niepokój, kiedy i w jaki sposób powinniśmy interweniować – a czego zdecydowanie unikać. Zatrzymamy się także nad zachowaniami agresywnymi i autoagresywnymi ucznia - jak reagować na nie od strony nauczyciela, jak pomóc uczniowi z nią sobie radzić, opanować.

 

ADRESAT

Katecheci uczący na różnych etapach edukacyjnych 

REJONY

8.10.2022 – MIŃSK MAZOWIECKI

Dolny kościół Parafii Św. Antoniego z Padwy w Mińsku Maz., 

ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 54,

W spotkaniu biorą udział katecheci z następujących dekanatów:

1. Mińsk – św. Antoni

2.       Mińsk – Narodzenia NMP

3.       Siennica

4.       Stanisławów

 

19.11.2022 – WOŁOMIN

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie., ul. Kurkowa 35,

W spotkaniu biorą udział katecheci z następujących dekanatów:

1.       Radzymin

2.       Zielonka

3.       Kobyłka 

4.       Jadów

5.       Tłuszcz

6.       Wołomin

 

28.01.2023 – WARSZAWA – TARCHOMIN

Parafia Matki Bożej Matki Pięknej Miłości w Warszawie, ul. Myśliborska 100,

W spotkaniu biorą udział katecheci z następujących dekanatów:

1.       Legionowo

2.       Nowy Dwór

3.       Bródno

4.       Praga

5.       Tarchomin 

 

22.04.2023 – WARSZAWA - GROCHÓW

Parafia Nawróconego Pawła w Warszawie, ul. Kobielska 10,

W spotkaniu biorą udział katecheci z następujących dekanatów:

1.       Anin

2.       Grochów

3.       Rembertów

4.       Otwock

5.       Kresy

6.       Sulejówek

 

Data wydarzenia: 
08.10.2022 - Od 10:00 do 13:00