Pielgrzymka katechetów do Libanu

PIELGRZYMKA DO LIBANU – HISTORIA CHRZEŚCIJAN – ŚW. CHARBEL

Dzień 1 -04.07.2020

Zbiórka na lotnisku Warszawa – Okęcie. Odprawa biletowo – bagażowa. Przelot do Bejrutu, transfer do hotelu zakwaterowanie.

Dzień 2 - 05.07.2020

Śniadanie. Spacer po Harissa - bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich. Miejsce rozwiniętego kultu Maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, Katedra Maronicka. Przejazd do Bejrutu.

Zwiedzanie Bejrutu - Corniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Następnie Grota Pigeona. Spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto), muzeum narodowe. Deir el Qamar - miejsce byłej siedziby rządu Libanu. Kolejny etapem jest zwiedzenie bogato dekorowanego pałacu Beiteddine - Wielkiego Seraju– dawna rezydencja tureckiego gubernatora. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3 - 06.07.2020

Śniadanie. Zwiedzanie - Trypolisu, Balamand, Rachana: pokrzyżowcowy zamek Rajmunda z Saint–Gilles, spacer wąskimi uliczkami starego miasta, stary bazar, meczety z okresu Mameluków oraz okresu otomańskiego gdzie w sercu Medyny znajdowała się katedra Marii Panny wybudowana przez krzyżowców. Balamand - monastyr w rekach kościoła ortodoksyjnego od XVII w. Rachana - wioska położona na południe od Trypolisu z muzeum znanego z rzeźby kamiennej, drewnianej, granitowej i metalowej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 4 - 07.07.2020

Śniadanie. Przejazd na północ od Bejrutu, gdzie znajdują się tam wspaniałe jaskinie Jeita. Przepłynięcie łodziami po poziomie dolnym, gdzie wapienie wyryły koryto rzeki. Następnie przejście trasą turystyczną ze wspaniałymi widokami, przejazd kolejką linową. Byblos - najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek pokrzyżowcowy, fenicką świątynię, teatr rzymski. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 5 - 08.07.2020

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Annaja – wieś ta jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Cherbela Makhloufa (do dnia dzisiejszego zarejestrowano ponad 23 tys. Cudownych uzdrowień w tym miejscu). Jaabata – miejsce kultu św. Rafki (Rifka). Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg

Dzień 6 - 09.07.2020
Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa - dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbeck - centrum kultu staro semickiego boga Baala, gigantyczna świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Anjar - ruiny pałacu kalifów Umajadzkich, pozostałości pałaców, ulic, świątyń. Przejazd w kierunku Ksara – miasta, które już przez rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na walory Dolinę Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenie starej winiarni, degustacji oraz zakup wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 - 10.07.2020.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku CEDRÓW LIBAŃSKICH – na trasie zwiedzanie miasteczka BSZARRA (BACHARRE), górskie miasteczko o najpiękniejszym krajobrazie Libanu. Wspaniały wapienny kanion, w którym klasztory wznieśli Maronici Wadi Kadisz (Święta Dolina). Całość pod opieka UNESCO. Miasteczko związane z urodzeniem i twórczością Khalila Gibrana – libańskiego poety i nowelisty. Następnie w Dolinie Kadisz zobaczymy monastyr Św. Antoniego i Izajasza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8 - 11.07.2020

Wczesne śniadanie. Przejazd z hotelu na lotnisko, powrót do Polski.

CENA

45 osób – 4050 złotych

40 osób - 4350 złotych

30 osób  - 4600 złotych

CENA ZAWIERA:

 • Przelot samolotem;
 • Transport komfortowym autobusem na terenie Libanu;
 • 7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 250 USD);
 • śniadania, obiadokolacje;
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;
 • Koszty zwiedz. wg programu;
 • Opieka duchowa Kapłana;
 • Przewodnik z jęz. polskim.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Tzw. zwyczajowe napiwki: 50 USD dla obsługi na miejscu;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji;
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych.

UWAGA!

Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych w brzmieniu od 26.11.2016 - art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez Santiago Tours Ewelina Wijas doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

 1. 13 PLN/os – za imprezy nie czarterowe realizowane poza Europę
 2. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjne proszę wpłacać na konto:

ING BANK ŚLĄSKIE: 07 1050 1214 1000 0090 7427 8590

Zapisy w wydziale katechetycznym do 30.09.2019 z wpłatą zaliczki 500 zł. Brak wolnych miejsc, zapisujemy obecnie na listę rezerwową.

Aby utrzymać cenę tej pielgrzymki ze względu na konieczność rezerwacji samolotu należy podejmować szybkie decyzje.

Data wydarzenia: 
Od 04.07.2020 - 20:00 do 11.07.2020 - 12:00