Pielgrzymka katechetów do Rumunii

PIELGRZYMKA KATECHETÓW

Pielgrzymka do Rumunii

Klasztory Mołdawii i Warownie Transylwanii

Sapanta – Bogdan Voda – Voronet – Moldovita – Sucevita – Kaczyka – Bystrzyca – Targu Mures 

Biertan – Sighisoara – Braszów – Bran – Sinaia – Bukareszt – Sybin – Alba Iulia – Kluż-Napoka

Termin: 27.06-6.07.2019

Cena: 2590 zł

Stali Klienci firmy ARCUS: 2460 zł

DZIEŃ 1 

Zbiórka uczestników o godz. 2:45. Wyjazd o godz. 3:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Baia Mare. 

DZIEŃ 2 

Śniadanie. Przejazd do wsi Sapanta na tzw. „Wesoły Cmentarz”, gdzie na kolorowych nagrobkach wyrzeźbione są sceny z życia pochowanych tam mieszkańców wioski. Następnie przejazd doliną Izy, która słynie ze wspaniałych drewnianych monastyrów, znajdujących się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie imponującej świątyni w miejscowości Bogdan Voda. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Suczawy.

DZIEŃ 3 

Śniadanie. Całodzienna wycieczka szlakiem malowanych cerkwi północnej Mołdawii, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Świątynie prawosławne są bogato ozdobione freskami pokrywającymi fasady jak i wnętrza. Przejazd do obronnego monastyru Voronet. Następnie zwiedzanie monastyru Moldovita i monastyru Sucevita. Przejazd do miejscowości Kaczyka, gdzie znajduje się kościół katolicki pw. Wniebowzięcia NMP wybudowany w 1904 roku przez Polaków. Kościół w Kaczyce jest aktualnie głównym miejscem pielgrzymek katolickich w Rumunii. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 

Śniadanie. Przejazd do Bystrzycy - krótki spacer po otoczonym przez średniowieczne kamienice Rynku Starego Miasta, uznanym za najlepiej zachowany tego typu zabytek Rumunii. Zwiedzanie kościoła ewangelickiego, którego wieża zaliczana jest do najwyższych dzwonnic w kraju. Przejazd do miejscowości Targu Mures. Spacer po mieście, podczas którego można zobaczyć m.in. kościół reformowany, który z rozkazu Stefana Batorego został ufortyfikowany i przekształcony w twierdzę, pałac kultury i największą cerkiew Transylwanii. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Targu Mures.

DZIEŃ 5 

Śniadanie. Przejazd do Biertan, gdzie znajduje się charakterystyczny dla Siedmiogrodu kościół warowny. Przejazd do Sighisoary - miasta, w którym urodził się Wlad Palownik - słynny Dracula. Zwiedzanie miasta w całości uznanego za zespół zabytkowy, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO: fortyfikacje z zachowanymi basztami, bastionami i bramami, Wieża Zegarowa, dom Drakuli, kościół na wzgórzu. Przejazd do Braszowa - starego grodu otoczonego potężnymi murami z XV wieku. Spacer po starówce: rynek z okazałym Ratuszem, Baszta Tkaczy, Baszta Kowali, Brama Katarzyny, Dom Rady z XV w., Czarny Kościół. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Braszowa. 

DZIEŃ 6 

Śniadanie. Przejazd do najsłynniejszej siedziby Draculi - Białego Zamku w Bran. Następnie przejazd do miejscowości Sinaia - słynny kurort, który od lat 80. XIX w. pełnił funkcję wakacyjnej rezydencji rumuńskiej rodziny królewskiej. Zwiedzanie zamku Peles o wyglądzie niczym z baśni braci Grimm. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Bukaresztu. 

DZIEŃ 7 

Śniadanie. Przejazd do Bukaresztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym, m.in.: Ateneum Rumuńskie, ratusz, łuk triumfalny, Opera Narodowa, Cerkiew Patriarchy, gmach parlamentu – drugi największy na świecie budynek rządowy po waszyngtońskim Pentagonie. Przejazd reprezentacyjną ulicą Calea Victoriei wzdłuż wielu secesyjnych budowli, cerkwi, teatrów, sklepów i restauracji. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice miejscowości Sybin. 

DZIEŃ 8 

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Sybin - miasta, którego znaczenie dla Transylwanii jest tak duże jak Krakowa dla Polski. Zwiedzanie jednego z najciekawszych miast Rumunii, m.in.: starówki, Magistratu z XV w., wieży ratuszowej oraz Mostu Kłamców. Następnie przejazd do Alba Iulia. Zwiedzenie cytadeli Alba Carolina (drugiej pod względem wielkości w Europie). Nawiedzenie katedry św. Michała z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabelli Jagiellonki oraz sobór koronacyjny królów Rumunii. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Kluż-Napoka. 

DZIEŃ 9 

Śniadanie. Przejazd do Kluż-Napoka i zwiedzanie stolicy Siedmiogrodu. Spacer po starówce: gotycki kościół św. Michała, prawosławny sobór, dom Macieja Korwina - króla Węgier, mury obronne i Baszta Krawców. Wjazd na wzgórze zamkowe, skąd rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Koszyc. 

DZIEŃ 10 

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

CENA OBEJMUJE:

·     Przejazd klimatyzowanym autokarem;

·     9 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;

·     Wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad;

·     Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;

·     Opiekę duchową kapłana;

·     Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;

·     Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:

·     Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 90 Euro;

·     Napojów do obiadokolacji;

·     Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 630 zł;

·     Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi. 

UWAGI:

·     Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;

·     Istnieje możliwość zorganizowania wieczoru folklorystycznegoprzy winie i muzyce – płatny dodatkowo ok. 25 EUR/os.;

·     Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;

·     Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 600 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

Zapisy w wydziale katechetycznym do 30.10.2018 z wpłatą zaliczki 300 zł.

Aby utrzymać cenę tej pielgrzymki ze względu na konieczność rezerwacji hoteli należy podejmować szybkie decyzje.

Data wydarzenia: 
Od 27.06.2019 - 02:45 do 06.07.2019 - 23:50
ZałącznikWielkość
Microsoft Office document icon PAR 2019 RUMUNIA 10 dni autokar.doc1.61 MB