Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 2021

Do tradycji szkół ponadpodstawowych naszej Diecezji wszedł już wyjazd młodzieży klas maturalnych do Częstochowy. Udział w pielgrzymce daje maturzystom okazję do wspólnej refleksji nad własną przyszłością, modlitwy i integracji. Także i w tym roku serdecznie zapraszamy młodzież maturalną do uczestnictwa w tej pielgrzymce 27 października 2021. Prosimy katechetów, księży, wychowawców i nauczycieli, by towarzyszyli młodzieży w przeżyciu tego spotkania z Jezusem i Jego Matką w tym wyjątkowym miejscu, jakim jest Jasnogórskie Sanktuarium. Warto na ten wyjazd pielgrzymkowy zabrać także dyrektorów szkół.

Usilnie zachęcamy, aby katecheci uczący w klasach maturalnych wraz z duszpasterzami umożliwili młodzieży wspólny wyjazd na pielgrzymkę. 

Ze względów na niestabilną sytuację epidemiologiczną w kraju prosimy o zgłoszenie w Wydziale Nauki Katolickiej chęci uczestnictwa w pielgrzymce poszczególnych szkół. Można to uczynić mailowo: wnkpraga@interia.pl lub telefonicznie: +48-22-5181511. Bądźmy zatem w kontakcie na wypadek zmieniającej się sytuacji.

Podczas pobytu w pomieszczeniach należy pamiętać o konieczności używania maseczek zasłaniających usta i nos.

Zaproszenie Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego oraz szczegółowy plan pielgrzymki  dostępny jest poniżej w załącznikach do tego artykułu.

Data wydarzenia: 
27.10.2021 - Od 05:00 do 23:00