Lekcja otwarta dla rodziców w Nowym Dworze Maz.

Lekcja otwarta dla rodziców w klasie I g w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Maz.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 grudnia 2014 roku w klasie I g integracyjnej odbyła się lekcja otwarta dla rodziców. Katechezę poprowadziła Katarzyna Dobruk, a temat zajęć nawiązywał do aktualnie przeżywanej Uroczystości.

Mimo wczesnej pory (1 godzina lekcyjna: 8.00 - 8.45) rodzice uczniów nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Na katechezie obecni byli także wychowawcy klas: p mgr Grażyna Nurczyńska i p. mgr Rafał Płocharczyk.

Temat katechezy koncentrował się wokół dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a wspólne zabawy dydaktyczne, ćwiczenia w podręczniku pomagały wyjaśnić dzieciom znaczenie tak ważnej prawdy wiary oraz wskazać na obecność Matki Bożej w naszym życiu. Nauczyciel nawiązał do Niepokalanowa i postaci św. Maksymiliana Kolbe - wiernego czciciela Maryi.

Każdy przybyły rodzic pracował ze swoim dzieckiem, zaś niesamowitą radość sprawiała wszystkim zabawa: Serduszka dla Matki Bożej, podczas której dzieci wraz z rodzicami nawlekały na wstążkę serduszka z literami tworzącymi imię: Maryja.

Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom oraz ich wspaniałym Rodzicom za  zaangażowanie i wspólne radosne odkrywanie prawd wiary. Dziękuję wychowawcom za ich oddaną pracę, życzliwość, przede wszystkim ogromne serce, jakie okazują swoim wychowankom. Na katechezie klasa spisała się wzorowo, a to jest  wielką zasługą pedagogów troszczących się o swoich uczniów.

Katarzyna Dobruk

Data publikacji: 
07.05.2015